Specjalista od włosów Wrocław - Trycholog, Klinika Włosów, Krzyki, ul. Kamienna 103

Analiza pierwiastków włosów - ważne badanie trychologiczne

Analiza Pierwiastkowa Włosów

jest badaniem, które w bardzo dobrze obrazuje stan odżywienia organizmu. We włosach oznaczeniu podlega 29 pierwiastków, w tym 5 pierwiastków toksycznych takich jak: arsen, rtęć, glin, kadm, ołów.

Co wykazuje analiza włosa?

Zawartość i proporcje pierwiastków w tkankach, typ metabolizmu, poziom bariery antyoksydacyjnej, funkcjonowanie gruczołów dokrewnych, obecność toksyn w tkankach, funkcjonowanie układu nerwowego.

Co to oznacza?
Dzięki temu badaniu możemy dowiedzieć się jaki jest rzeczywisty stan naszego organizmu, czy odpowiednio się odżywiamy, czego potrzebujemy, czy mamy niedobory lub nadmiary składników mineralnych. Często zdarza się, że w naszych tkankach skumulowane są toksyny, każdego dnia jesteśmy narażeni na ich działanie, wykonując analizę pierwiastkową włosów uzyskamy proporcje toksyczne – czyli stosunek odżywczych pierwiastków śladowych do toksycznych. Dzięki takim proporcjom można określić, w jakim stopniu metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć zaburzają prawidłowe procesy biochemiczne.

W wyniku analizy pierwiastkowej włosów oprócz ilości poszczególnych pierwiastków otrzymujemy również tzw. proporcje odżywcze – czyli stosunek pierwiastków śladowych np. wapń do sodu, potas do litu lub cynk do miedzi. Te z kolei będą określać funkcje naszego organizmu dla przykładu wapń do sodu określa ciśnienie krwi, a niski poziom może wskazywać na wysokie ciśnienie krwi; potas do litu obrazuje funkcje tarczycy – nadmiar litu może powodować spadek czynności tarczycy, bo zaburza przyswajanie jodu przez tarczycę i prawdopodobnie blokuje wydzielanie tyroksyny.

Specjalista od włosów Wrocław - Trycholog Klinika Włosów

Proporcje takie są niezwykle ważne chociażby w celu określenia ewentualnej przyczyny nadmiernego wypadania włosów.
Kolejną ważną proporcją jest stosunek cynku do miedzi, które w sposób istotny są związane z funkcjonowaniem hormonów – progesteronu i estrogenów. Niewłaściwa proporcja może wskazywać na zaburzenia związane z działaniem wyżej wymienionych hormonów i być istotną przesłanką na długo przed wystąpieniem widocznych objawów czy uzyskaniem nieprawidłowych wyników badań laboratoryjnych. Zbyt wysokie stężenie cynku do miedzi wskazuje na podwyższoną ilość progesteronu w stosunku do estrogenów.

Ponadto na podstawie wyniku Analizy Pierwiastkowej Włosów można określić typy metaboliczne danego organizmu. Dzięki proporcjom sodu do magnezu oraz wapnia do potasu analizować możemy czynność zarówno tarczycy jak i nadnerczy. Wyróżnia się typy o szybkim wytwarzaniu energii oraz typy o wolnym/niskim wytwarzaniu energii, na każdy z nich składa się także dany podtyp w zależności od tempa pracy tarczycy i nadnerczy. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać profil diety oraz suplementację, by wspomóc nasz organizm w prawidłowych jego funkcjach.
Badanie Analizy Pierwiastkowej Włosów jest bardzo wartościowym badaniem.

W naszym gabinecie trychologicznym we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki trycholog w razie potrzeby skieruje na badanie Analizy Pierwiastkowej Włosów oraz przeprowadzi jego fachową analizę.

 

Jeśli doświadczyłeś problemów z włosami lub łysieniem, prawdopodobne jest, że będziesz potrzebować leczenia przywracającego włosy. SKONTAKTUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Dobry Trycholog Wrocław Krzyki - Studio Essenza

Naszym pacjentom oferujemy szeroką gamę kosmetyków trychologicznych. Po konsultacji z lekarzem trychologiem, wypisywane są na receptę. 
Zachęcamy do kontaktu: +48 790 702 002, mail:  kontakt@klinikawlosow.com
Wkrótce kosmetyki trychologiczne będą dostępne w naszym sklepie internetowym. Zakładka do sklepu znajduje się w górnym menu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.