Przeszczep włosów metodą FUE (Sapphire)

Przeszczep włosów metodą FUE jest uważany za jedną z najnowszych, najnowocześniejszych i najczęściej stosowanych technik przeszczepu włosów. Zapewnia  naturalny efekt własnych włosów u osób zmagających się z problemem łysienia. Użycie podczas zabiegu ostrzy szafirowych nie jest nową techniką, ale innowacją, która ulepsza metodę FUE.

Podczas przeszczepu włosów metodą micro FUE cebulki są wyjmowane z obszaru dawcy (np. brody, tyłu lub boku głowy) jedna po drugim za pomocą mikro-stempla o średnicy między 0,6 a 0,8 mm. Po ekstrakcji jednostek pęcherzykowych przeszczepy są wszczepiane w mikrokanały, utworzone uprzednio poprzez nacięcia wykonane zaostrzonym ostrzem.Nacięcia te odgrywają dużą rolę, ponieważ kąt, orientacja i gęstość nowych wszczepionych mieszków włosowych muszą być takie same jak reszty włosów. Dzięki temu możliwe jest nadanie im naturalnego wyglądu i przeprowadzenie skutecznego zabiegu.Podczas etapu otwierania mikrokanałów w kształcie litery U zwykle stosuje się stalowe ostrza. Otwór w kształcie litery U tworzy szersze kanały, a co za tym idzie, większe krwawienie i mniejsze zagęszczenie włosów. Przy użyciu szafirowych ostrzy kanałom nadaje się kształt litery V. W rezultacie kanały znajdują się bliżej siebie, dzięki czemu można bardziej zagęścić przeszczepiane jednostki. Użycie szafirowych ostrzy wspomaga także lepsze gojenie po operacji.

Micro FUE to zabieg dający niemal stuprocentową pewność dobrego przyjęcia i znacznej poprawy fryzury – włosy zaczynają rosnąć w miejscach, gdzie wcześniej był ich znaczny deficyt.

Przeszczep włosów metodą micro FUE - największe zalety:

  • nowoczesna metoda przeszczepu (zagęszczania) włosów zapewniająca naturalne rezultaty
  • zniwelowanie łysienia i odzyskanie gęstych, zdrowych włosów
  • szybka regeneracja skóry już kilka dni po zabiegu
  • można przeszczepić grafty (do 4 włosów) bliżej siebie przez co osiąga się zwiększoną gęstość włosa w porównaniu z klasyczną metodą FUE w której wykorzystuje się stalowe ostrza
  • przeniesienie tkanek wraz komórkami macierzystymi włosa odpowiadającymi za jego wzrost w obrębie tego samego organizmu (zniwelowane ryzyko odrzucenia przeszczepu)
  • pozostają drobne i rozproszone mikro blizny, niewidoczne gołym okiem, co pozwala na ekspozycję miejsc z których pobrano materiał do przeszczepu

Transplantację włosów poleca się szczególnie osobom dotkniętych różnymi rodzajami łysienia – w tym łysienia androgenowego i plackowatego. Ponadto sprawdzi się ono w przypadku zakoli, utracenia włosów na skutek poparzeń lub choroby.

Zabieg jest bezbolesny i odbywa się w znieczuleniu miejscowym obszarów pobierania i wszczepiania włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE - cena i pakiety wyjazdowe do Turcji

Sprawdź naszą ofertę: PRZESZCZEP WŁOSÓW oraz CENNIK I PAKIETY WYJAZDOWE

Sprawdź pozostałe metody przeszczepu włosów dostępne w Klinice Włosów: