wypadanie włosów przyczyny

Wypadanie włosów

Coraz więcej osób – bez względu na płeć i wiek – boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów. Jest to problem wynikający z kumulacji wielu składających się na to przyczyn – zarówno stresującego trybu życia, jak też nieregularnego odżywiania i niedostarczania odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych i mikroelementów. Fryzura tracąca swoją objętość i blask często jest skutkiem ubocznym diety ubogiej w selen, żelazo oraz witaminę D3. Przebyte choroby oraz przyjmowanie niektórych leków może dość intensywnie wzmagać wypadanie włosów.

Wypadanie włosów można skutecznie zahamować, udając się do trychologa – specjalisty zajmującego się skórą głowy oraz włosami. Wykona on profesjonalne badania i dokładną analizę stanu skóry głowy oraz mieszków włosowych, po czym będzie mógł zalecić odpowiednią, indywidualnie dobraną terapię leczniczą.

Jeśli dotyczy Cię problem wypadających włosów i chcesz na zawsze wyleczyć go przy pomocy specjalistycznych badań i fachowego doradztwa, zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz kontakt do najlepszych trychologów kraju. ,

leczenie łysienia we Wrocławiu dr.Cyj

Łysienie

Łysienie to objaw chorobowy, który polega na postępującym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Włosy wypadają i rozrzedzają się, co w efekcie skutkuje nieestetycznymi prześwitami na skórze głowy.

Łysienie jeszcze do niedawna kojarzone było jedynie z męską przypadłością – tak zwanym łysieniem androgenowym spowodowanym wrażliwością mieszka włosowego na pochodną testosteronu. Jednakże coraz częściej problem łysienia dotyka również kobiet. Można tu wyróżnić przede wszystkim łysienie plackowate, łysienie podczas przebiegu ciąży oraz poporodowe, rozlane czy traumatyczne.

W przypadku wzmożonego wypadania włosów, które ewidentnie prowadzi do łysienia, najważniejsza jest szybka reakcja i udanie się po pomoc do specjalisty. Szybsza diagnoza i wszczęcie postępowania leczniczego dają o wiele większe szanse na zahamowanie łysienia oraz odbudowę mieszków włosowych.

Udanie się do trychologa, poddanie stanu skóry głowy dokładnym badaniom i stosowanie się do zaleceń specjalisty jest w stanie zatrzymać rozwój łysienia. Jeśli potrzebujesz więcej wiedzy na temat łysienia i innych schorzeń, a także kontaktu do profesjonalisty, zajrzyj na naszą stronę internetową.,

trycholog we Wrocławiu leczenie łupieżu mezoterapia

Łupież

Łupież jest uciążliwą i nieestetyczną przypadłością, która pojawia się równie często u kobiet, jak u mężczyzn. Powstaje on za sprawą Pityrosporum ovale – mikroskopijnego grzyba drożdżopodobnego, żyjącego na powierzchni skóry głowy człowieka.

Jeśli skóra głowy ma tendencję do przetłuszczania się, kolonie Pityrosporum ovale rozrastają się, ponieważ żywi się on łojem produkowanym przez gruczoły. Ponadto tłuszcz wytwarza dogodne dla drożdżaków środowisko beztlenowe. Te warunki sprawiają, że populacja drożdżaków znacznie się zwiększa, prowadząc do stanu zapalnego skóry głowy, który objawia się swędzeniem, zaczerwienieniem i łuszczeniem naskórka. W ten właśnie sposób powstaje łupież tłusty.

Z kolei łupież suchy pojawia się u osób niebędących narażonych na łojotok, jednak odznaczających się dużą wrażliwością na Pityrosporum ovale, którego obecność skutkuje u nich stanem zapalnym. Łupież suchy może mieć źródło również w nieodpowiedniej pielęgnacji włosów.

W przypadku łupieżu nieoceniona może okazać się pomoc trychologa, który dobierze właściwe kosmetyki i zbada stan skóry głowy. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Trycholog Wrocław Mezoterapia włosów

Zapalenie skóry głowy

Łuszczyca skóry głowy jest chorobą przewlekłą. Pojawia się u wielu osób niezależnie od płci i wieku. Wygląda nieestetycznie oraz powoduje świąd. Często myli się ją z grzybicą skóry głowy, nie jest jednak chorobą zakaźną. Łuszczyca głowy to schorzenie autoimmunologiczne – organizm zaczyna produkcję przeciwciał skierowanych przeciwko własnym komórkom. Bardzo często łuszczyca skóry głowy stanowi efekt uboczny stresu lub traumy. Mogą wywołać ją także niektóre silne leki osłabiające odporność organizmu. Szczególną uwagę należy zwrócić na beta-blokery, antybiotyki, sterydy, silne leki przeciwzapalne. Łuszczyca może się również rozwinąć w wyniku zaniedbania stanów zapalnych.

Objawy łuszczycy skóry głowy są podobne do łupieżu, przez co często są bagatelizowane. Chorzy próbują w początkowym stadium rozwoju leczyć się na własną rękę, sięgając po silne przeciwłupieżowe i wysuszające szampony, co w rezultacie tylko nasila rozwój choroby.

W leczeniu łuszczycy warto więc mieć wsparcie i pomoc trychologa. Postawi on diagnozę, dobierze odpowiednią terapię i zaleci stosowanie profesjonalnych produktów zwalczających łuszczycę. Więcej na ten temat dowiesz się z naszej strony internetowej.

trycholog wrocław leczenie skóry głowy

Sucha skóra głowy

Sucha skóra głowy może powodować podrażnienie, swędzenie i łupież. Przesuszenie delikatniej skóry głowy może też świadczyć o chorobach – na przykład o egzemie czy łuszczycy.

Warto zadbać o skórę głowy, ponieważ jej przesuszenie grozi nadmiernym wypadaniem włosów i zaburzeniem pracy gruczołów łojowych. Zły stan skóry głowy, jej wyszuszenie i brak nawilżenia odbija się nie tylko na zdrowiu, ale również na wyglądzie włosów, które mogą zacząć rosnąć znacznie słabsze, matowe i pozbawione blasku oraz podatne na łamanie.

Wraz z pierwszymi objawami przesuszenia, warto sięgnąć po poradę osoby rzetelnej i wyedukowanej w dziedzinie chorób skóry głowy oraz włosów. Niezbędny zatem będzie kontakt z trychologiem. Zaoferuje on szereg profesjonalnych badań, które zlokalizują źródło problemu i dobierze indywidualny, niezwykle skuteczny sposób leczenia. Taka terapia zapobiegnie nawrotom choroby i znacznie przyspieszy proces kuracji. Dowiedz się więcej na temat interesującego Cię zagadnienia i skontaktuj się z profesjonalnym trychologiem.

łuszczyca gdzie leczyć Wrocław

Łuszczyca skóry głowy

Zapalenie okołomieszkowe to widoczny na skórze stan zapalny. Pojawia się pod postacią różnorakich wykwitów – guzków, krost czy grudek. Najczęściej jednak przybiera postać żółtawych ropnych pęcherzy z napiętą pokrywą, często przebitych wyrastającym włosem. Pęcherz ten zazwyczaj okala stan zapalny (tzw. pierścień zapalny).

Ich najczęstszą przyczyną jest infekcja skóry spowodowana bakteriami – zwłaszcza szczepami gronkowca złocistego. Nagłe namnożenie się bakterii w danym miejscu na ciele wywołuje niedostateczna higiena, nadmierna potliwość i wilgoć. Promieniowanie UVA i UVB także może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

Atopowe zapalenie skóry głowy (AZS) jest zapalną chorobą, która posiada podłoże alergiczne. Objawia się ono uporczywym świądem, suchością skóry oraz wypadaniem włosów.

Najbardziej charakterystycznym symptomem wskazującym na atopowe zapalenie skóry głowy jest grudkowaty, czerwony rumień pokryty strupami. o Pokrywają go strupy, często też odznacza się obecnością przeczosów oraz nadżerek. Skóra w okolicy zmian jest wyraźnie zgrubiała, naskórek ulega złuszczeniu. Temu schorzeniu bardzo często towarzyszy też wzmożone wypadanie włosów, które stają się słabe i wyraźnie przesuszone, znacznie rzedną oraz tracą zdrowy blask.

AZS mogą wywołać predyspozycje genetyczne, zanieczyszczenia powietrza, alergeny, przewlekły stres oraz infekcje.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to choroba mogąca doprowadzić do wypadania włosów. Najczęściej dotyka osób, których gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum. Rozwój choroby wiąże się także z namnażaniem drożdżaków, które zwykle bytują na skórze, jednak gdy ich ilość wzrośnie, produkowane przez grzyby toksyny i agresywne enzymy trawiące łój przyczyniają się do powstania stanu zapalnego skóry. Powoduje to duży dyskomfort związany z nieestetycznym wyglądem i wypadaniem włosów.

Objawami zapalenia skóry głowy są czerwone swędzące plamy z żółtawą, tłustą łuską. Plamki te mogą zlewać się i rozszerzać ku obwodowi. Tego typu zmiany skórne pojawiają się też na czole, przy brwiach oraz za uszami.

Problem zapalenia skóry głowy pomoże rozwiązać doświadczony trycholog. Skrupulatnie badając okolice cebulek włosowych, dobierze odpowiednią pielęgnację oraz da cenne wskazówki. Diagnoza i doradztwo specjalisty znacznie skróci proces leczenia i zapobiegnie nawrotom dolegliwości. Po więcej informacji i kontakt do trychologa zajrzyj na naszą stronę.