Przyczyny wypadania włosów u kobiet - poznaj przyczyny nadmiernego wypadania włosów.

Jakie są przyczyny wypadania włosów u kobiet?

Wypadanie włosów to naturalny proces, element życia włosa. Co dzień każdy z nas traci około 100 włosów.  Jeśli jednak obserwujemy większą ilość wypadających włosów, wtedy już mówimy o nadmiernym wypadaniu włosów, a to powinno niepokoić. Poznaj przyczyny tego zjawiska.

Nadmierna utrata włosów, łysienie to problem wstydliwy, dotyczący nie tylko mężczyzn, ale i coraz liczniejszej grupy kobiet.

Cykl życia włosa obejmuje cztery fazy:

  • Anagen – faza wzrostu włosa, około 90% naszych włosów znajduje się w niej. Trwa kilka lat, podczas niej następuje wzrost włosa.
  • Katagen – faza przejściowa trwa zwykle od dwóch do czterech tygodni.W tej fazie czynność wzrostu włosa zostaje zatrzymana i włos obumiera.
  • Telogen – faza spoczynku, w której mieszek włosa pozostaje w spoczynku aż do momentu ponownej reaktywacji cyklu. Faza trwa do czterech miesięcy. W taj fazie posiadamy około 15% naszych włosów.
  • Egzogen – faza uwalniania, kiedy to włos zostaje wypchnięty przez nowy

Możliwe przyczyny wypadania włosów.

Jedną z najczęściej wymienianych przyczyn wypadania włosów u kobiet jest nieprawidłowa gospodarka hormonalna. Problemy z tarczycą, jej nadczynność lub niedoczynność, nieprawidłowe funkcjonowanie przysadki lub nadprodukcja hormonów męskich – androgenów, często spowodowana zespołem policystycznych jajników. Charakterystyczną cechą tego typu łysienia androgennego jest utrata włosów na szczycie głowy i w kątach czołowych.

Przyczyny wypadania włosów

Często na nadmierne wypadanie włosów skarżą się kobiety po porodzie, problem pojawia się w trzecim miesiącu po ciąży. Zwykle jednak nie ma powodów do obaw, ponieważ proces ten ustępuje sam w przeciągu pół roku.

Inną przyczyną nadmiernego wypadania włosów to niewłaściwa dieta. Niedobór witamin i minerałów, w tym m.in. żelaza i cynku, minerałów niezbędnych by mieć zdrowe i piękne włosy. W tym przypadku rozwiązaniem jest zmiana diety na pełnowartościową lub suplementacja.

Długotrwały stres, nerwica lub silny wstrząs psychiczny może być powodem łysienia plackowatego czyli nagłej utraty włosów w jednym lub dwóch miejscach. W efekcie powstają miejsca pozbawione włosów.

Co zatem powinno nas niepokoić? Sygnałem może być pojawienie się łupieżu, tłusta, swędząca skóra głowy, jej zaczerwienienie. Widoczna znaczna utrata włosów po kąpieli, po pielęgnacji. Pojawienie się tych niepokojących sygnałów, powinno być powodem do wizyty u specjalisty dobrego trychologa.

Tutaj przeczytasz jeszcze więcej o WYPADANIU WŁOSÓW i metodach na powstrzymanie wypadaniu włosów LINK

 

Jeśli doświadczyłaś nadmiernego wypadania włosów lub cofającej się linii włosów, prawdopodobne jest, że będziesz potrzebować leczenia przywracającego włosy. SKONTAKTUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Dobry Trycholog Wrocław Krzyki - Studio Essenza

Naszym pacjentom oferujemy szeroką gamę kosmetyków trychologicznych. Po konsultacji z lekarzem trychologiem, wypisywane są na receptę. 
Zachęcamy do kontaktu: +48 790 702 002, mail:  kontakt@klinikawlosow.com
Wkrótce kosmetyki trychologiczne będą dostępne w naszym sklepie internetowym. Zakładka do sklepu znajduje się w górnym menu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Czytaj więcej o WYPADANIU WŁOSÓW