Mikropigmentacja

Podnosi atrakcyjność. Umożliwia optyczne zagęszczenie włosów poprzez zacienienie skóry głowy. Do złudzenia przypomina własne włosy. Co to za zabieg? Mikropigmentacja skóry głowy. Nowoczesny i nieinwazyjny zabieg pigmentacji skóry głowy, dzięki któremu można uzyskać naturalny efekt krótko obciętych włosów. Mikropigmentacja Wrocław Klinika Włosów na ul. Kamiennej. Sprawdź, jak Tobie może pomóc zabieg mikropigmentacji!

mikropigmentacja wrocław

Tak ogromna zmiana wizerunku jest możliwa we Wrocławiu! Mikropigmentacja Wrocław Krzyki Klinika Włosów ul. Kamienna 103 KONTAKT /fot. browcontour.com

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy składa się z trzech sesji. W zależności od indywidualnych potrzeb, rekonstruowana jest linia włosów, wypełniane są obszary łysiejące lub zagęszczane obszary o przerzedzonym owłosieniu. Mikropigmentacja umożliwia ukrycie przebarwień i blizn. Efekt końcowy zabiegu jest spektakularny i wygląda naturalnie – jak krótko przycięte włosy. Co ważne – zaraz po zabiegu, pigment jest znacznie ciemniejszy od koloru włosów. W ciągu najbliższych kilku dni zabarwiona skóra zaczyna się złuszczać a pigment jaśnieje, aż do osiągnięcia koloru identycznego z naturalnym.

Za pomocą bardzo cienkiej igły, w wierzchnie warstwy naskórka wprowadzany jest barwnik (pigment) dopasowany indywidualnie do karnacji Pacjenta. W ten sposób tworzone są setki ciemnych kropeczek na skórze, przypominających krótkie włosy. Daje to naturalny efekt zaciemnienia skóry głowy, co optycznie zagęszcza własne, naturalne włosy. W ten sposób można również ukryć niedoskonałości, np. blizny.

pigmentacja skóry głowy jako ratunek dla łysienia

Mikropigmentacja podnosi atrakcyjność, dzięki czemu zwiększa pewność siebie /fot. scalpculture.com

Mikropigmentacja - zalety zabiegu:

 1. Podnosi atrakcyjność, dzięki czemu zwiększa pewność siebie
 2. Dzięki zastosowaniu indywidualnie dobranych pigmentów kolorystycznych efekt końcowy jest naturalny i do złudzenia przypomina własne, króciutkie włosy
 3. Umożliwia optyczne zagęszczenie włosów poprzez zacienienie skóry głowy
 4. Umożliwia zatuszowanie blizn na głowie, powstałych np. w wyniku przeszczepu włosów

 

Dlaczego polecamy zabieg mikropigmentacji?

 1. Zabieg jest bezpieczny – zapewniamy wykwalifikowaną kadrę i stosujemy sprawdzone rozwiązania na najwyższym, światowym poziomie.
 2. Brak jest przeciwskazań do zabiegu ze względu na jego niechirurgiczny i bezinwazyjny charakter.
 3. Brak niepożądanych efektów po zabiegu. Nie pozostawia blizn.
 4. Bardzo krótki okres rekonwalescencji – ślady po zabiegu utrzymują się maksymalnie dwa dni. Natomiast zaczerwienienie skóry powstałe podczas zabiegu znika w większości przypadków już do kilku godzin po wykonaniu zabiegu.
 5. Zabieg jest odwracalny. Istnieje możliwość usunięcia lub skorygowania efektów powstałych po zabiegu mikropigmentacji za pomocą lasera. Nie pozostawia to na skórze blizn ani śladów interwencji, nie szkodzi też prawidłowo rosnącym włosom.
 6. Efekt jest natychmiastowy! Mikropigmentacja daje możliwość natychmiastowej zmiany wizerunku i natychmiastowego, wizualnego odmłodzenia.

mikropigmentacja 1

Najczęściej zabieg mikropigmentacji stosuje się aby ukryć:

 • łysienie na czubku głowy
 • łysienie na zakolach głowy
 • całkowitą lub prawie całkowitą utratę włosów
 • brak włosów w wyniku łysienia plackowatego
 • łysienie skóry głowy kobiet
 • łysienie rozproszone

mikropigmentacja 1

Inne zastosowanie mikropigmentacji:

 • zagęszczenie naturalnych brwi lub ich pełna rekonstrukcja,
 • zamaskowanie blizn w łuku brwiowym,
 • rekonstrukcja zarostu na twarzy,
 • rekonstrukcja kształtu i koloru warg,
 • kamuflowanie wszelkiego rodzaju blizn oraz plam przebarwieniowych, starczych, naczyniowych lub bielaczy,
 • odtworzenie brodawki sutkowej w trakcie rekonstrukcji piersi po masektomii lub zmiana i wyrównanie koloru, włącznie z imitacją 3D

 

Zalecenia po zabiegu mikropigmentacji

Po zabiegu, w miejscach wprowadzania pigmentu, może pojawić się niewielka opuchlizna i zaczerwienienie. Są to naturalne objawy, wskazujące na rozpoczęcie się procesu gojenia miejsc zabiegowych.

W czasie złuszczania się skóry po zabiegu, ważne jest jej odpowiednie nawilżanie. Przez 4 dni od zabiegu należy myć miejsca pozabiegowe wyłącznie wodą, bez korzystania z mydła ani kosmetyków. Nie wolno korzystać z sauny, należy też unikać wysiłku fizycznego i ekspozycji skóry na słońce. Na uczucie ściąganie można miejsca pigmentowane smarować preparatami o działaniu kojącym.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu utrzymuje się na skórze od 1,5 roku do 4 lat. Czas ten zależy od indywidualnej reakcji skóry pacjenta na zabieg. W niektórych wypadkach należy dokonać „uzupełnienia” blednących miejsc.

Mikropigmentacja może być zabiegiem trwałym, stosowanym przez całe życie, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji skóry.

 

Mikropigmentacja Wrocław Klinika Włosów

We wrocławskiej Klinice Włosów oferujemy zabieg mikropigmentacji w atrakcyjnej cenie. Zabieg przeprowadzany jest przez certyfikowanych fachowców. Sprawdź cenę zabiegu MIKROPIGMENTACJA

Zadzwoń i dopytaj o szczegóły KONTAKT