Ile kosztuje trichoskopia we Wrocławiu?

Trichoskopia

Cena badania: 200 zł

Cena Promocyjna: 180 zł

Oszczędzasz: 20 zł

Czas: 30-45 min.

 

Umów termin u trychologa

 

Na czym polega zabieg trichoskopii? Ile kosztuje trichoskopia we Wrocławiu?

Badanie polega na komputerowej analizie skóry głowy i włosów, przy użyciu różnych źródeł światła i w powiększeniu do 200x.

Przebieg i opis badania:

Bardzo ważnym jest aby w dniu badania nie myć głowy. Trycholog za pomocą specjalnego analizera oceni stan skóry głowy. Dzięki temu pozna stan włosów i  mieszków włosowych. Otrzyma wgląd na fazy wzrostu włosów i odżywienie cebulek włosowych, uszkodzeń łodygi włosa a także uzyska obraz naczyń krwionośnych oraz poziom łoju (sebum).

Włosy nie są pobierane z głowy pacjenta, potrzebne dane zbiera kamera. To ona dokładnie bada włos i skórę głowy, zwłaszcza w okolicy czoła, skroni i potylicy. W czasie trichoskopii trycholog wykonuje zdjęcia badanego obszaru. Badanie umożliwia między innymi zdiagnozowanie różnych typów łysienia, także łysienie androgenowe. Trichoskopia sprawdzi się w diagnostyce włosów, a także pomoże przy wykryciu chorób zapalnych, które objawiają się w badanej okolicy. No i na końcu tego akapitu końcu warto dodać, że ta metoda monitoruje postępy leczenia wypadania włosów osób w każdym wieku.

Badanie jest przeprowadzone w celu ustalenia przyczyny schorzenia oraz jest pomocne do zalecenia prawidłowej terapii trychologicznej.

W razie potrzeby kierujemy na dodatkowe badania analityczne do lekarza specjalisty:

  • Endokrynologa
  • Immunologa
  • Dermatologa
  • Dietetyka
  • Psychologa

oraz zlecimy badania:

Zabieg polecany w:

Ile kosztuje trichoskopia we Wrocławiu?

Cena badania: 190 zł

Cena Promocyjna: 150 zł

TRYCHOLOG WROCŁAW

Klinika Włosów, Wrocław, ul. Kamienna 103
Salonie Kosmetyczno-Fryzjerskim ESSENZA