Trycholog we Wrocławiu leczenie łupieżu

Łupież

Umów termin u trychologa

Trycholog we Wrocławiu: leczenie łupieżu i dolegliwości skóry głowy.

Łupież to choroba owłosionej skóry głowy, najczęściej na podłożu zapalnym, której towarzyszy najczęściej świąd i złuszczanie.

Jest to złuszczanie skóry owłosionej głowy, najczęściej w postaci drobnych płatków z towarzyszącym w różnym nasileniu łojotokiem.
Zazwyczaj proces ten ma przebieg przewlekły i jest zmienny sezonowo.

Do przyczyn powstawania łupieżu zaliczamy:

  • zaburzenie naskórka
  • obecność grzybów drożdżopodobnych
  • odchylenie hormonalne
  • uwarunkowania genetyczne, emocjonalne
  • błędna pielęgnacja skóry owłosionej głowy.

Wyróżnia się dwa rodzaje łupieżu:

  • Łupież suchy - charakteryzuje się bardzo obfitym drobno płatowym złuszczaniem owłosionej skóry głowy. Łuski są drobne, koloru białego, łatwo oddzielają się od podłoża. Przy tego rodzaju łupieżu skóra nie jest objęta procesem zapalnym, nie obserwuje się wypadania włosów.
  • Łupież tłusty - przebiega w sposób odmienny od łupieżu suchego. Łuski są koloru żółtego, tłuste, mocno przytwierdzone do podłoża. Skóra niemal zawsze jest zmieniona zapalnie. Zmianom towarzyszy bardzo silny świąd oraz wypadanie włosów.

Leczenie łupieżu tłustego opiera się zazwyczaj na stosowaniu kremów i płynów przeciwgrzybiczych oraz leków cytostatycznych i keratolicznych, które przywracają właściwy proces odnowy warstwy rogowej naskórka. Przy leczeniu łupieżu tłustego bardzo ważne jest także leczenie domowe, a dokładnie stosowanie odpowiedniego szamponu na łupież tłusty i prowadzenie właściwej diety – opartej na produktach bogatych w witaminę A, B, E, cynk oraz selen.

Pamiętaj! Powstanie łupieżu to czynnik chorobowy. Samodzielne jego leczenie ogólnodostępnymi szamponami daje krótkotrwały efekt.

 

Trycholog we Wrocławiu leczenie łupieżu

Jak się pozbyć łupieżu?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy uczynić to zapoznać się z przyczynami łupieżu i je wyeliminować. Ponadto powinniśmy dobierać szampony odpowiednie do naszej skóry głowy i po myciu dokładnie je spłukiwać. Jeżeli nasze starania nie przyniosą efektu, należy rozpoznać z jakim rodzajem się zmagamy, a dopiero potem zastanowić się jak zwalczyć łupież.

W naszej Klinice Włosów tę chorobę diagnozujemy oraz rozwiązujemy problem przy współpracy wielu specjalistów. Zalecimy metody terapeutyczne łagodzące objawy, które jednocześnie nie uszkadzają struktury włosa.

Dlaczego łupież powraca? Ponieważ nie usuwamy prawdziwej przyczyny.

Łupież nawraca jeśli nie likwiduje się jego przyczyny. Stosując tradycyjny szampony na łupież zwalczamy głównie objawy. Działanie tego typu preparatów jest krótkotrwałe i nie likwiduje istoty problemu. Przyczyną łupieżu jest nadmierny rozwój grzybów typu Malassezia dlatego, aby zwalczać łupież trzeba zastosować odpowiedni szampon leczniczy o działaniu przeciwgrzybiczym. Łupież jest zaburzeniem dermatologicznym dlatego w przypadku nasilonych, uciążliwych nawrotów zamiast stosować domowe sposoby na łupież, warto skonsultować się z lekarzem i ustalić odpowiednią terapię dostosowaną do objawów i osobistych predyspozycji.

Leczenie łupieżu przez Trychologa we Wrocławiu w Klinice Włosów:

Efekty:

  • Oczyszczenie i nawilżenie skóry
  • Zmiękczenie komórki naskórka
  • W przypadku łupieżu tłustego ograniczenie nadmiernego wydzielania sebum.

TRYCHOLOG WROCŁAW LECZENIE ŁUPIEŻU

Klinika Włosów, Wrocław, ul. Kamienna 103
Salonie Kosmetyczno-Fryzjerskim ESSENZA