Osocze bogatopłytkowe na włosy Wrocław

Osocze bogatopłytkowe

Umów termin u trychologa

Problemy z wypadaniem włosów mogą mieć różne przyczyny. Częstą są to zaburzenia hormonalne, spowodowane przez nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Wypadanie włosów powodują choroby skóry – grzybice i infekcje bakteryjne owłosionej skóry głowy, ale również nieprawidłowa pielęgnacja włosów. Ilość straconych kosmyków zależy od stresu, z jakim musimy się mierzyć, pokonując codzienne problemy. Bardzo duże znaczenie w powstawaniu łysiny mają czynniki genetyczne. Wypadanie włosów zdarza się także u kobiet po porodzie i w okresie menopauzy. Osobom z problemem wypadania włosów lub ogólnej złej kondycji pasm zaleca się mezoterapię osoczem bogatopłytkowym – materiałem stworzonym z własnej krwi.

Przebieg i opis badania:

Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać oraz od stosowanej metodologii jego zagęszczania.

Zabieg jest bezpieczny gdyż osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta. Osocze uzyskiwane jest z odwirowania krwi i podane jest śródskórnie za pomocą techniki mezoterapii igłowej.

Jest to szybki i nieskomplikowany zabieg. Nie jest on bolesny, odczucie podczas zabiegu to „ukłucie komara” ale dla pacjentów bardziej odczuwających dyskomfort może być podawane znieczulenie miejscowe.

Efekt zabiegu:

  • Rewitalizacja skóry głowy
  • Lepsze ukrwienie skóry głowy
  • Pobudzenie włosów do wzrostu
  • Zwiększenie gęstości włosów

Zabieg polecany w:

TRYCHOLOG WROCŁAW: osocze bogatopłytkowe na włosy Wrocław

Klinika Włosów, Wrocław, ul. Kamienna 133, lokal nr. 2 (obok stacji Shell)